Účastnické fondy


Vyberte si ze tří účastnických fondů. Máme řešení pro opatrné i odvážné

Peníze, které si spoříte, můžete zhodnotit ve třech různých fondech. Ty se liší svým portfoliem, mírou rizika i očekávaného výnosu. Můžete tedy riskovat s vidinou vyššího výnosu, nebo se naopak držet konzervativní strategie, u nás si vybere každý. Rádi Vám poradíme. V našem online dotazníku si můžete zjistit svůj investiční profil během několika minut, nebo se jednoduše zastavte na kterékoliv pobočce. Konečný výběr rozložení investic je samozřejmě vždy na Vás a můžete si ho sestavit zcela individuálně.

Konzervativní fond

Konzervativní fond má z daných fondů nejnižší, ale nejstabilnější zhodnocení. Je vhodný zejména pro ty, kteří nemají zkušenosti s investováním, nebo budou spořit pouze krátkou dobu. Fond investuje do instrumentů s pevným výnosem (dluhopisy, nástroje peněžního trhu a obdobné cenné papíry), které jsou ve srovnání s akciemi méně rizikové. Pokud preferujete stabilitu, nechcete riskovat a nevadí Vám nižší možný výnos, konzervativní fond je pro Vás vhodnou volbou.

Vyvážený fond

Vyvážený fond je zlatou střední cestou mezi konzervativním a dynamickým fondem. Je tvořen převážně dluhopisy, které jsou méně rizikové než akcie a až ze 40 % může být tvořen akciemi (nebo obdobnými cennými papíry, které odvozují svou hodnotu převážně od akcií). Je tedy vhodný pro ty, kteří už mají s investováním nějakou zkušenost a oproti konzervativní strategii jsou ochotni přijmout v malé míře riziko za cenu potenciálně vyššího výnosu.

Dynamický fond

Dynamický fond je určen zejména pro ty, kdo mají s investováním zkušenosti a chtějí investovat v delším časovém horizontu. Fond investuje převážně do akcií (nebo obdobných cenných papírů, které odvozují svou hodnotu převážně od akcií), které tvoří až 80% portfolia. Hodnota jednotky v něm nejvíce kolísá. V dlouhém období je zde pravděpodobnost vyššího výnosu za cenu vyššího rizika.