Účastnické fondy


Vyberte si ze tří účastnických fondů. Máme řešení pro opatrné i odvážné

Peníze, které si spoříte, můžete zhodnotit ve třech různých fondech. Ty se liší svým portfoliem, mírou rizika i očekávaného výnosu. Můžete tedy riskovat s vidinou vyššího výnosu, nebo se naopak držet konzervativní strategie, u nás si vybere každý. Rádi Vám poradíme. V našem online dotazníku si můžete zjistit svůj investiční profil během několika minut, nebo se jednoduše zastavte na kterékoliv pobočce. Konečný výběr rozložení investic je samozřejmě vždy na Vás a můžete si ho sestavit zcela individuálně.

Konzervativní fond

Konzervativní fond má z daných fondů nejnižší, ale nejstabilnější zhodnocení. Je vhodný zejména pro ty, kteří nemají zkušenosti s investováním, nebo budou spořit pouze krátkou dobu. Fond investuje do instrumentů s pevným výnosem (dluhopisy, nástroje peněžního trhu a obdobné cenné papíry), které jsou ve srovnání s akciemi méně rizikové. Pokud preferujete stabilitu, nechcete riskovat a nevadí Vám nižší možný výnos, konzervativní fond je pro Vás vhodnou volbou.

Vyvážený fond

Vyvážený fond je zlatou střední cestou mezi konzervativním a dynamickým fondem. Je tvořen převážně dluhopisy, které jsou méně rizikové než akcie a až ze 40 % může být tvořen akciemi (nebo obdobnými cennými papíry, které odvozují svou hodnotu převážně od akcií). Je tedy vhodný pro ty, kteří už mají s investováním nějakou zkušenost a oproti konzervativní strategii jsou ochotni přijmout v malé míře riziko za cenu potenciálně vyššího výnosu.

Dynamický fond

Dynamický fond je určen zejména pro ty, kdo mají s investováním zkušenosti a chtějí investovat v delším časovém horizontu. Fond investuje převážně do akcií (nebo obdobných cenných papírů, které odvozují svou hodnotu převážně od akcií), které tvoří až 80% portfolia. Hodnota jednotky v něm nejvíce kolísá. V dlouhém období je zde pravděpodobnost vyššího výnosu za cenu vyššího rizika.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení